Svářečka MIG/MAG - 130 A - MMA - Lift TIG zapalování

Kód: EM-10020232-ME
13 404 Kč 11 077,69 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
6.10.2022
Svářecí zařízení nalezne uplatnění jako MIG/MAG či elektrodová svářečka (MMA). Ve spojení s TIG-svářecím hořákem LIFT ARC, Ovládání svářečky probíhá skrze digitální menu s velkým LED displejem, jeho součástí je i potenciometr na plynulé regulování svařovacího proudu mezi 10 a 130 ampéry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky přehledně uspořádáným tlačítkům můžete snadno přepínat mezi svařováním MIG/MAG, MMA a TIG a případně k tomu navolit bezpečnostní funkci VRD.

Ať už svařování MIG/MAG, MMA nebo TIG - výběr je na vás 

Pro svařování MIG/MAG je svařovací hořák integrován v zařízení, tudíž vy musíte připojit pouze vámi preferovaný ochranný plyn pro svařování. Při MIG/MAG svařování je svar chráněn plynem, přičemž jsou při MIG použity intertní plyny a při MAG plyny aktivní.

MIG se používá pro svařování materiálů jako hořčík, měď a jiných neželezných materiálů a jejich slitin. MAG svařování je určeno pro svařování klasické nebo konstrukční oceli a většiny jejich slitin. Za pomoci svářečky můžete rychle a efektivně vyrábět svary s různou tloušťkou a redukovat přitom nežádoucí deformaci materiálu na minimum.

Profesionální svařování s E-Hand také ve vlhkém prostředí

 

Jako E-Hand svářečku ji můžete použít také ve vlhkém prostředí např. při práci v příkopech nebo kanalizaci. Za těchto náročných podmínek funkce VRD (Voltage Reduction Device) snižuje napětí při běhu naprázdno, který se spustí automaticky na začátku svařování a po ukončení se vrátí vždy na bezpečné hodnoty.

 
 

Funkce Hot-Start dodává krátce po zahájení elektrodového sváření automaticky vyšší svářecí proud. Prostřednictvím tohoto „horkého startu“ je svárový spoj okamžitě optimálně zahřán, aby se elektroda nelepila a od začátku bylo zajištěno stabilní a čisté sváření.  

 
 

Další podporu při optimalizovaní svářecích výsledků zajišťují funkce ARC FORCE a ANTI-STICK. Pomocí ARC FORCE lze rovněž regulovat elektrický oblouk a přizpůsobit jej vzhledem k svařovanému materiálu a požadované tloušce svaru. Výsledkem jsou čisté a odolné svary.

 
 

Funkce ANTI-STICK zabraňuje přehřátí a přilepení elektrody k svařovanému materiálu prostřednictvím vypnutí svařovacího proudu. Ochranný plyn není nutný, proto je s touto svářečkou možné pracovat s vysokou přesností také za nepříznivých podmínek např. silném větru. Tato svařovací metoda je vhodná pro železo, ocel včetně jejích slitin, litinu, nikl a slitiny mědi od 1,5 milimetrů.

Využijte přednosti TIG svářečky s LIFT ARC zapalováním

 

Při využití svařovacího hořáku s 4metrovou hadicí, který u nás rovněž brzy budete moci zakoupit, můžete s tímto svařovacím strojem provádet rovněž TIG-svařování s LIFT ARC zapalováním. 

 
 

TIG-svařování se vyžívá zvláště tehdy, kdy je nutné provádět mimořádně čisté svary, neboť při tomto svařování nevznikají prakticky žádné nečistoty, a sváry jsou rovné a ostré na okraji. Nevznikají ani žádné škváry, tudíž následné čištění již není nutné. Jiskry, stříkance a otevřené plameny jsou tak omezeny na minimum.

 
 

Svařeny mohou být téměř všechny kovy a jejich slitiny včetně hořčíku, mědi, niklu, titanu a oceli. S TIG-svařováním je možné zpracování také velmi tenkých materiálů od 1 milimetru. V praxi je možné svařovat v mnoha pozicích např. vleže, nad hlavou, horizontálně či vertikálně. S tímto zařízením zachováte v každé z těchto poloh kontrolu nad všemi svařovacími funkcemi.

 
 

Zvláštní funkci představuje zapalovaní prostřednictví LIFT ARC, které vykazuje celou řadu výhod oproti zapalování za vysoké frekrence. Nemá například žádný negativní vliv na funkci citlivých elektronických zařízení nacházejících se v okolí zařízení, například mobilních telefonů, počítačů či řídících systémů. Nedochází přitom ani k poškození skrze působení wolframové elektrody ani k problémům se zapalováním v případě přerušení spoje hadic. Mimoto nedochází k poškození hrotu elektrody.

Další výhody TIG-sváření

Žádné rezavějící zdeformované tvary
Netavitelné elektrody snižují dobu prostoje
Žádné rušivé deformace díky minimalizované tepelné zóně
Svařování s nebo bez přídavného kovu

 

Svařovací stroj je v provedení z práškové oceli, díky čemuž je po technické i optické stránce velmi odolný i vůči náročným podmínkám. Zařízení je chlazeno pomocí výkonného ventilátoru, který zabraňuje nadměrnému zahřívání.

Vaše výhody

Flexibilní svařování MIG/MAG, MMA a TIG
Pohodlné ovládání LED displeje
Ty nejlepší výsledky při svařování s HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK
Vyšší bezpečnost ve vlhkém prostředí díky VDR
Mobilní díky lehké a kompaktní konstrukci

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky MIG/MAG
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 11 kg
Hmotnost: 9,00
Rozměry: 46,00 x 17,00 x 36,00 cm
Vstupní proud: MIG 21 A
Svařovací proud: MIG 30 - 130 A
Délka zemnícího kabelu: 2,9 m
Délka napájecího kabelu: 2,7 m
Napětí při běhu naprázdno: 50 V
Průměr elektrod: 1,6 – 3,2 mm
Průměr svařovacího drátu: 0,6 - 0,8 mm
Průměr kabelu: 9 mm
Jmenovitý proud: MIG 10,2 A
Efektivita: 85%
Izolační třída: F
Tloušťka materiálu ke sváření: 1-4 mm (MIG/MAG)
Max. příkon: 5,1 kVA
Chladicí zařízení: Ventilátor
Účiník: 0,9
Ochranná třída: IP21S
Max. síla proudu: 130 A
ARC FORCE: Ano
ANTI STICK: Ano
Délka plynové hadice: 3 m
Svařovací proud při pracovním cyklu 100 %: 70 A
Délka kabelu MIG (integrovaná): 1,7 m
Pracovní cyklus: 25 %
HOT START: Ano
Jmenovitý vstupní výkon: 4,6 kVA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.